anadolubasinbirligi65 @ hotmail.com

Van Gürpınar İlçesi EŞ BAŞKANLARI ZEKİ YILDIZ VE YILDIZ ÇETİN 'i gönülden tebrik ediyorum.

Sizlerin de bildiğiniz ve takip ettiğiniz gibi VAN GÜRPINAR BELEDİYESİ GOLDEN CİTY AWERDS(Altın Kentler Platformu)tarafından düzenlenen ve yılın En’lerini belirleyen yarışmada, ‘Turizmi Geliştirme’ kategorisinde hazırladığı ‘Hoşap Kalesi’nin Çevre Düzenlemesi ve Karşılama Merkezi’nin Oluşturulması’ projesi ile birincilik ödülünü aldı.

Yazılarımda kişisel fikirlerimi ön planda tutmayı sevmiyorum fakat söylenmesi gerekeni de ifade etmekten alıkoymayacağım kendimi. Çoğumuz geçmişimizin önemli olduğunu söyler ; onu geride bırakarak yürümenin daha sağlıklı olacağını bizlerde savunuyoruz. Ancak Tarih olgusu farklıdır. Çünkü tarihte yaşanan olaylar bir sonrakinin nedeni durumundadır. Tarihimize baktığımızda yaşamış o kadar medeniyet görüyoruz ki  ve bu medeniyetlere ait kalıntılar, eserler bizlere her geçen gün yeni bilgiler verir; ışık tutar.  Gel gelelim işin esasına.. Ben daha önce tarihine, kültürüne ve sahip olduğu bunca değeri savunan ve yaşatmaya çalışan bir Belediye daha görmedim. İnanın insanlar zor durumlarda  kaçar ; bazen kendilerini nadasa çeker ya da pes eder.. Ancak kalıp savaşmak , o mücadele ruhunu yaşatmaya çalışmak ve küllerinden doğmak işte ben bu ödül gecesinin öneminin bir parçasını, kendimce böyle yorumladım Şuan hepimizin bildiği bazı gerçekler var. Bu gerçekler şu ki insanlar ölüyor. Ruhumuz tam anlamıyla sürekli kan resimlerini çeker oldu. Bilinçaltımız günden güne bu görüntülerle doluyor. Bu zamanlarda sevgiye ,barışa, başarıya o kadar ihtiyacımız var ki. İşte Altın Kentler Platformunda bu kadar güzel söylendi ki..

Belediyenin gecesi gündüzü yoktur ve görülen o ki GÜRPINAR BELEDİYESİ klasik olmanın dışına çıkarak farkını ortaya koymuştur.. Sürekli bir yenilenme içerisinde olup yapılan hizmetlerle yetinmeyip hep bir adım daha fazlasını yapmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Bazen evinde eşine çocuklarına söyleyemediklerini Belediye Başkanlarına söyleyebiliyorlarsa bu bir GÜVEN dir. Bunu sağlamayı da herkes başaramaz.

Gürpınar Belediye Eş Başkanları Zeki Yıldız  ve Yıldız Çetin, ''elde edilen başarının, Van ve Van’ın başkentlik yaptığı tüm bölge halkının başarısı'' olduğunu söylediler. Bu cümle o kadar önemli ki ..Burada bir paylaşım var. Bu cümle, birlik ve beraberliği savunmakla birlikte bunu nasılda güzel yaşadıklarını anlatmaya yetiyor. Bazen uzun uzun  anlatılanlar nasılda bir cümleyle bu kadar net ve yürekten olabilir.. Elde edilen bu başarının tarihi ve kültürel mekanların korunup sahiplenilmesi ve turizme kazandırılması açısından önemli bir motivasyon yaratacağını da kaydeden eş başkanlar, alınan ödülün barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olması dileklerinde bulundular. 

 

Sonuç olarak ,,halktan birisi olduğunu göstermiş, halkın sorunlarını çözmek için bu kadar kafa yoran ve güven duygusunu fazlasıyla kazanmış DEĞERLİ ZEKİ YILDIZ ve YILDIZ ÇETİN'e SAYGI ve SELAM OLSUN..