Gösterilen teveccühe teşekkürler!

Bu makale 632 kere okunmuş.
vanhavadis @ hotmail.com

Açıkçası, Anadolu Basın Birliği’ne, bu kadar yüksek oranda bir sahiplenme olacağına şahsen beklemiyordum.  Bir süre önce, ABB Van Şubesi’nin eski Başkanı Vezir Baş hakkın rahmetine kavuştu.

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi’nin, yeni bir oluşuma gitmesi ve yoluna devam etmesi gerekirdi. Rahmetli Vezir Baş’ın öğretmen kızı değerli kardeşimiz Deniz Baş, beklemediğim bir günde beni arayarak; “Ayhan bey bildiğiniz gibi Babam vefat etti. Anadolu Basın Birliği’nin Van’da emin ellerde olması ve açıkçası dürüst birisinin Başkanlığı’ndan yürütülmesini arzu ediyoruz. Düşündük, bu işi en iyi şekilde yapacak kişilerden biri de sizsiniz.” Yapılan teklif karşısında, dostlarımızla bir süre istişare toplantılarını yaptık. Yapılan istişareler sonucunda, Ankara’da bulunan Genel Merkezde, Genel Başkanımız sayın Halil Zor ve Başkan Vekili Nurseven Sobacı ile bir dizi görüşmeler sağladık.  Meğerse bizler burada otururken, birileri Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanlığı’nı almak için, birçok bariyerleri aşmıştı bile. Genel Merkezle yapılan görüşmelerden sonra, Van’dan meslektaşımız Sayın Turan Şahinbaş’ın Genel Merkezde Yönetim Kurul üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olduğunu öğrendik. Bunun üzerine sağlıklı adımlar atarak, gerekli çalışmalar başlattık. Referanslarımızın sağlam olması ve Birliğimiz üyelerinin desteğini alarak, Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanlığı’na aday olduk. 

Genel Kurulda, bizlere teveccüh gösteren ve Başkanlık görevini şahsımıza layık gören herkese teşekkür ediyoruz. Bir kez daha eski Başkanımız Vezir Baş’ı rahmetle anıyoruz. Bizleri bu göreve layık gören tüm destekçilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.  Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar, bizleri telefonla arayarak tebrik eden, Birliğimiz şubesine çiçek gönderen,  bizzat Şube Başkanlığımıza gelerek bizlere başarı dileklerinde bulunan, bizleri yalnız bırakmayan ve bize güvenen tüm dostlarımıza, Yönetimim adına özellikle teşekkür ediyoruz.  Anadolu Basın Birliği 1975 yılında kurulmuş olan büyük bir Basın kuruluşudur.  Türkiye’de yaklaşık 37 değişik ilde Şubesi bulunmaktadır. Basın ilkelerine ve Basın etik kurallarına son derece bağlı olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Bizlerde Allah’ın izniyle, bu görevi enerji dolu kadromuzla en iyi şekilde sürdürmek için tüm imkânlarımızı kullanacağız. Birinci öncelikli görevimiz Basın mensubu kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumak ve bunun yanısıra , doğunun incisi olan Van ilimizi en iyi şekilde tanıtarak iyi bir konumda yer almasını sağlamak olacaktır. Adalet ve eşitlikten asla taviz vermeyeceğiz. Basının ‘Van’dan, Anadolu’ya açılan kapısı’ olabilmesi anlayışını hâkim kılmak için mücadele vereceğiz. Rabbim, bizleri bu yolda dostlarımıza karşı mahcup etmesin. Bu önemli ve büyük sorumluluk isteyen bu görevde, bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz…

 
 

 

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim