10 Ocak dünya çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle, Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanlığı’nı ziyaret eden Van Valisi Murat Zorluoğlu, Gazetecilik mesleğinin önemine değindi.

Vali Murat Zorluoğlu beraberinde, Valilik Basın Müdiresi Meliha Uman ve Basın İlan Kurumu Van Şube Başkanı Çetin Yılmaz ile Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesini ziyaret ederek, Van’da ki basının görevini layıkıyla yerine getirdiğini ifade etti.

Vali Zorluoğlu, “10 Ocak dünya çalışan Gazeteciler günü dolaysıyla Van’da bulunan iki cemiyeti ziyaret ettik. Vangölü Gazeteciler Cemiyeti ve Anadolu Basın Birliği’ni ziyaret ederek günlerini kutladık. Gazeteciler çoğu zaman zor şartlar altında görevlerini ircaa ediyor. Van’a geleli yaklaşık 6 ay oldu. Bu süre zarfında yerel basının görevini layıkıyla yaptığını gördüm ve kendilerini tebrik ediyorum. Bir kentteki eksiklikleri ve güzel çalışmaları dile getiren basın mensuplarıdır. Basını çok önemsiyorum. Bu anlamda sizin şahsınızda, Anadolu Basın Birliği camiasının 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününü kutlar, sağlık, sıhhat ve başarılı bir çalışma hayatı dilerim” dedi.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ise yaptığı açıklamada, “Anlamlı ziyaretiniz için şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunarım. Biz Gazeteciler, en zor şartlarda bile kamuoyunu doğru bilgilendirmek anlamında, görevimizi kusursuz bir şekilde yürütmek için çaba gösteriyoruz. Bazen bilmeden yapabileceğimiz yanlışlar hatalar olabilir. Hiç kimse hatasız değildir. Kesinlikle art niyetli olarak hiçbir haber yapmayız ve yapanlara da müsaade etmeyiz. Kentimizin geleceği açısından bazen birilerine kötü olabiliriz. Bizler, kendimizi değil kentimizi düşünen bir anlayışla hareket ediyoruz. Bu gün, Mülki amir olarak,  ABB’ye yapmış olduğunuz anlamlı ziyaret, 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününe büyük anlam katmıştır. Sizlere tekrardan teşekkür ederiz” diyerek, kentin geleceği açısından iyimser olduğunu dile getirdi. Yapılan görüşmelerin ardından, Başkan Yazlık tarafından, Vali Zorluoğlu’na, 15 Temmuz’da, Van’ın beşyol meydanında, Vali Zorluoğlu’nun içinde olduğu bir adet Fotoğraf hediye edildi. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarettin ardından, ABB Yönetimi tarafından, Vali Zorluoğlu’na, Van’a yapılacak olan kent meydanı konusunda destek sözü verildi. Haber/Yorum: Nazlı Timür