Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, , Almanya aşağı Saksonya Eyaleti Parlement üyesi ve aynı zamanda meclis parlamentosu grup başkanı Murat Kalmış, Kazakistan Ankara büyük elçisi Abzal Saparbekuly, Rusya'dan ünlü sunucu Alisa Burova, İran'dan ünlü Yönetmen Ali Rezvani, Azerbaycan'dan bilim dalında uluslararası çalışmalara imza atan bilim insanı Malahat Gahramanova olmak üzere, İl dışında ise, Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çifçi, Malatya Batalgazi belediye Başkanı Selahattin Gürkan, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hamit Özpolat, Erzurum ABB şube Başkanı Musa Çakır,  Malatya Birlik Gazetesi imtiyaz sahibi Zeki Dağ, Urfa'dan TV ve Urfa Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet Canbeg, Malatya ABB Yönetim Kurulu üyesi Ali Ekber Kaya, İstanbul'dan ünlü Gazeteci ve Yazar Çetin Agaşe gibi isimler Van'a gelerek Uluslararası "Altın Göl" Başarı Ödül törenine katılan isimler oldu. Van'da ise, ödül gecesine Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Peyami Battal, İpekyolu İlçe Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli, Van Müftüsü Nimettullah Arvas, Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Van Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fevzi Çeliktaş, İpekyolu İlçe Milli eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Aslan, Gürpınar Ziraat Odası Başkanı Faruk Şamiloğlu'nun yanısıra birçok işadamı, kurum amirleri ve STK Başkanları katılım sağladı.  Yurt dışında gelen heyetin Van'a olan hayranlığı gizleyemezken, Van ve Van Gölü'ne olan hayranlıklarını her ortamda dile getiren heyet, Van'ı çok güzel bulduklarını ifade ettiler. Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, iki dost ülkenin önemine değinerek, "Türkiye bizim için  çok önemlidir. Türkiye bizim kendi devletimiz gibidir. Türkiye'nin ayağına taş değerse, bizim canımıza bizim yüreğimize taş değmiş gibi hissederiz. Birbirimizi daha çok ziyaret etmeliyiz. Birbirimize daha çok sarılmayız.

Müslüman ülkeleri birbirine destek olabilmeli, birbirleri ile iyi ilişkiler içerisinde olabilmeli ki, hep birlikte güçlü olduğumuzu göstermeliyiz. Batı ister ki Müslüman ülkeleri paramparça olsun, batı ister ki, Müslüman ülkeleri hep savaş içinde olsun. Bir insan Anasız yaşayabilir ama devletsiz yaşayamaz. Uluslararası "altın Göl" Başarı ödülleri programı bizi Van'a getirmeye vesile oldu. İyi ki gelmişiz iyi ki Van'ı iyi ki sizleri tanımışız. Biz böylesi anlamlı bir ödülle layık gören gardaşım Ayhan Yazlık ve ekibine çok teşekkür ediyorum" diyen Paşayeva, önümüzde ki günlerde Azerbaycan'da "Vanlılar gecesi" programı düzenleyeceklerini ve Van'da birçok kişiyi davet edeceğini sözlerine ekledi. Anadolu Basın Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası 'Altın Göl' Başarı ödül töreninde, ödül alanlar arasından çok önemli isimler yer aldı. Altın Göl Ödülünü alanlardan bazıları ise, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Almanya Milletvekili Murat Kalmış, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Van Valisi Büyükşehir Belediye Başkan vekili Murat Zorluoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Van İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Selâhattin Gürkan,  Hüseyin oğulları Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Güneş, AKKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaval, Malatya Birlik Gazetesi İmtiyaz sahibi Zeki Dağ, Bil Koleji Kampusu Müdürü Abdulmenav Hemedoğlu, Roka AVM Yönetim Kurulu Başkanı ve işadamı Turan Avcı, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Hacıoğlu Unlu Mamulleri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yakın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, İranlı Yönetmen Ali Rezvani, Sanatçı Aydın Aydın  İskele Öğretmen Evi Müdürü Mahmut Öztekin ve Azerbeycan’dan bilim insanı Malahat Gahramanova Van'da düzenlenen Uluslararası "Altın Göl" Başarı Ödüllerine layık görüldüğü ifade edildi. Düzenlenen ödül töreni Halk oyunları gösterisi, yöresel türküler, yerel sanatçıların okuduğu şiir dinletisi ve müzik eşliğinde devam etti.

Program sonrası kısa bir konuşma koordinatör Ayhan Yazlık, programa gösterilen çok yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür ettiğini vurgulayarak, Yurt dışında ve yurt içinde gelen tüm konuklara şükranlarını sunarak daha sonra konu ile alakalı geniş kapsamlı bir açıklama yapacaklarını söyledi. ABB Van şube başkanı Ayhan Yazlık,  programın bu kadar güzel geçmesinden desteklerini esirgemeyen Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hamit Özpolat, Akdamar Hastanesi, Hacıoğlu unlu mamülleri, Baytav tavukçuluk, Vantat gıda sanayi, Türkmenoğlu avm, Ömeroğlu mobilya, Organize sanayi bölgesi yönetimi, Özyörükler ltd. şti. ve Van TSO’ya teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.