Van Defterdarı Mehmet Durusoy tarafından yapılan açıklamada; “Her yıl olduğu gibi bu yılda,  22-28 Şubat 2016 Tarihleri arasında Vergi haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Van esnafımızın vergi haftası nedeniyle gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ederiz" diyerek şu açıklamalarda bulundu.

Van Defterdarı Mehmet  Durusoy, dereceye girenlere ödül vereceğini söyleyerek; "Van Defterdarı Ulusoy tarafından yapılan açıklamada; “Verginin toplumun tüm kesimlerine ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla 1990 yılında itibaren kutlanmakta olan “Vergi Haftası’nın 27’ncisi bu yıl 22-28 Şubat 2016 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. 

Etkinlikler kapsamında kamuoyuna yönelik etkinlikler ile öğrencilere ve çalışanlara yönelik olarak değişik etkinlikler düzenlenecektir. Yine hafta içerisinde dereceye giren gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerine düzenlenecek törenle, Teşekkür belgeleri verilecek olup, beyan ve ödeme yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükelleflerimizde, iş yerlerinde ziyaret edilerek, vergi haftası coşkulu bir şekilde kutlanacaktır” dedi.