Konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Okul Yönetimi; "Van OSB Teknik Koleji olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında “Asıl Olan Eğitim ve Üretim” sloganıyla son teknoloji ile donatılmış derslik ve atölyelerde, Türkiye sanayisinin ihtiyaç duyduğu donanımlı ve yüksek ahlaklı mühendis adayları, teknisyenler ve üretim sahasını genişletecek genç girişimciler yetiştirmek üzere çıktığı bu yolda, Dünya standartlarında eğitim vermek için  yolculuğuna başlamış bulunmaktadır.

Tecrübeli eğitim kadrosu ile eğitim kalitesini yükseltecek olan VAN OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ülkemize faydalı nesiller yetiştirecektir. Sanayi Bölgemizdeki işletmelere “ana eleman” yetiştiren okul, mezun olan öğrencilerine daha kolay meslek sahibi olma imkânı da vermektedir.

VAN OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyacak olan her öğrenciye tam burs, iyi bir üniversite hazırlık eğitimi, geliştirilmiş kişilik eğitimi, mesleki beceri eğitim ve profesyonel rehberlik hizmeti ayrıca sosyal, kültürel ve fiziksel gelişim imkânı sunulacaktır. VAN OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim-öğretim süresince devlet destekli olup %100 ücretsizdir" diyen Okul Yönetimi; 

"Öğrencilerimizin geleceğine yapılabilecek en kaliteli yatırım doğru zamanda ve doğru adreste verilen eğitimdir. VAN OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin sınırlı sayıdaki kontenjanı ve gördüğü yoğun ilgi sebebiyle kayıt yaptırmak isteyenlerin bir an önce kayıt yapmalar gerekmektedir" diyerek Eğitim ve Öğretimin önemine vurgu yaptı.