AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu beraberindeki İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, İl Başkan Yardımcısı Sinan Başak ve Tanıtım ve Medya Sorumlusu İbrahim Özkol ile birlikte Anadolu Basın Birliği, Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ile görüştü.

Daha önce yapılması düşünülen bir ziyaret olduğunu söyleyen İl Başkanı Türkmenoğlu, "Van Basınını oldukça önemsiyoruz. Bizim için önemli bir düşünceye sahip olan yerel basını göz ardı edemeyiz. Anadolu Basın Birliği, Basın birliği açısından STK'lar içerisinde en etkili güçlerden biri. Anadolu Basın Birliği'nin evveliyatını iyi biliyoruz. Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık gibi başarılı bir kardeşimizin Birliğin başında olması çok isabetli bir karar olmuştur. Kendisini ve ekibini kutluyoruz.

AK Parti olarak her zaman her türlü yapıcı eleştirilere açık olduğumuz belirtmek isteriz.  Hepimiz bu kentte yaşıyoruz. Hatalarımız yok mu, elbette var. Her birimizin zaman zaman hataları olabilir. Önemli olan birbirimizi kırmadan yapıcı eleştirilerde bulunmaktır.

Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık ve ekibine, bizleri en iyi şekilde ağırladıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz. Umarım hep birlikte Van için güzel ve kalıcı çalışmalara imza atarız" diyen Türkmenoğlu, "Van sevdası içimizde olduğu sürece, İnşallah birlikte başarılı oluruz" dedi.