Serkan saygılı Bekarlığa elveda dedi

Tuşba Milli Eğitim Personeli, Anadolu Basın Birliği Üyesi Serkan Saygılı, evliler kervanına katılarak, bekarlığa veda etti.

Uzun yıllar Basın camiasında büyük emekleri olan Serkan Saygılı, İskele Öğretmenevinde yapılan görkemli bir düğünle, hayatını Birgül Gümüşay ile birleştirdi. Kendisini yalnız bırakmayan dostları, düğünde gönüllerince eğlenerek, damat Serkan Saygılı ve gelin Birgül Gümüşay'ın mutluluklarına mutluluk kattı.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe'nin kıydığı resmi nikahta,  Tuşba Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Şahabettin Akkuş ile Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, nikah töreninde hazır bulunan gelin ve damadın aileleri huzurunda, iki gencin evliliklerine nikah defterine attıkları imza ile evliklerine şahitlik ettiler.  Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, iki gence mutluluklar dileyerek, en az üç çocuk konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

Nitekim, "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Nikâh benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir. Evleniniz! Zira ben, diğer ümmetlere karşı siz(in çokluğunuz) ile iftihar edeceğim. Kimin maddî imkanı varsa hemen evlensin" şeklinde buyurduğu bilinmektedir.

Aynı şekilde İslam dinimizde de buyurduğu gibi,  dünya ve ahiret saadeti, Allah’ın emirlerine, Sevgili Peygamberimizin tavsiyelerine uymakla kazanılır. Bu emir ve tavsiyelerden birisi de; bekarların evlenmesidir. Uyumlu bir evlilik her türlü fenalıktan, korunmaya vesile olduğunu da unutmamak gerekir. Düğüne katılan Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Geylanı, genç çifte Mutluluklar dileyerek, gençlerin böyle mutlu bir şekilde evlenmelerini görmek, bir eğitimci olarak kendilerini oldukça sevindirdiğini belirtti.

Van'ın Saray ilçesinde Gümüşay ailesinin kızları Birgül Gümüşay ile hayatını birleştiren damat Serkan saygılı, bu umutlu ve bir o kadar da anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan tüm dostlarına minnet ve şükranlarını sundu. Damadın ve Gelinin aileleri ise, genç çiftlerin mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmayan, mutluluklarını paylaşan herkese çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.