Memur-Sen ve Memur-Sen'e bağlı; Ulaştırma Memur-sen Van Şube Başkanı Hanifi Tanrıverdi, Bayındır Memur-Sen Van Şube Başkanı İbrahim Yaşin, Eğitim-Bir-Sen Eğitimciler Birliği Sendikası Van 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Sabahattin Arvas, Enerji-Bir-Sen Van Şube Başkanı Nuri Şahin, Büro memur-sen Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar, Başkanlığı'ndan toplanarak Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı ve VanHavadis Gazetesi İmtiyaz sahibi Ayhan Yazlık'ı makamında ziyaret ederek, Van üzerinde önemli değerlendirmelerde bulunuldu.

STK'ların çok önemli olduğunu söyleyen ABB Başkanı Ayhan Yazlık, STK'ların kent için birlikte hareket etmeleri halinde, mevcut sorunların çözümü daha kolay olacağını söyledi.

Sendika Başkanları adına açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar; "Yerel Basını her zaman önemsiyoruz ve bir kentin sorunların dile getirilmesinde, önemli bir yere sahip olduğunu yakinen biliyoruz. Nitekim geçtiğimiz günlerde, Van Havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi olarak sizlerin gözaltına alındığınızı üzüntüyle duyduk. Sizler, kent için hayatınızı ortaya koymuş, kent ve kentte yaşayan insanların birlik ve beraberliği için çoğu zaman sıkıntılar yaşadığınızı yakinen takip ediyoruz. Sizi şikayet edenler elbette olacaktır.

Kentin gelişimi için mücadele eden biri olarak, sizleri çekemeyenler elbette olacaktır. Bu saldırıların, sizleri yıldırmayacağını biliyoruz. Vicdanen rahat olan bir kişinin, pes etmeyeceği gibi, haklı kararlığında da taviz vermeyeceğini biliyoruz. Bu anlamda, bu gün sizleri ziyaret etmemizin amacıda budur. Sizi desteklediğimizi ve sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz" diyen Gülaçar, "doğunun incisi Van şehrimizin gelişmesi ve kalkınması babında, birlikte çalışırsak Van şehrimize daha faydalı olacağımızı düşünüyoruz. "Ben" yok "biz" olacağız. Birlikte Van ilimizi hak ettiği yere getireceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" diyerek iyi dilek temennisinde bulundu.

ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, yapılan anlamlı ziyaretten ötürü sendika başkanlarına teşekkür ederek, desteklerinden ve anlamlı ziyaretlerinden dolayı Memur-Sen'e bağlı sendika başkanlarına şükranlarını sundu.