Marifet Eğitim Kurumları hakkında, Van Havadis Gazetesine önemli bilgiler aktaran Kurucu Müdür Yüksel Yumak, hazır öğrenci almadıklarını aksine öğrencileri geleceğe hazırladıklarını belirterek; "Marifet Eğitim Kurumları olarak, hazır Öğrenci almak yada çok başarılı bir kaç öğrenci alarak, bunlar üzerinde prim yapmaya heveslenmedik. Öyle bir düşüncemizde olmadı ve olamaz.


Marifet Eğitim Kurumları olarak, Öğrenci arasında hiç bir ayırım yapmadan, kurumumuza aldığımız her Öğrenciyi eşit tutarak, Üniversiteye hazırlamak için çaba gösteriyoruz. Bizim eğitim anlayışımızda, Öğrenci ayırımı olmaz. Her Öğrenci bizim için aynıdır ve hepsi eşittir. Öğrenci her ne kadar Üniversiteye hazır olmasa dahi, Profesyonel Öğretmenlerimiz sayesinde, Öğrencilerimiz yıl sonunda Üniversiteye hazır hale gelebiliyor" diyen Marifet Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Yüksel Yumak, Kesinlikle baraj sorunlarının olmadığını belirtti.


"BARAJ SORUNUMUZ YOK"

Özel eğitim kurumlarının fazla sayıda açılmasıyla, Üniversiteye gidebilen Öğrencilerin sayısında da artış meydana geldiğini hatırlatan Marifet Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Yüksel Yumak, "Son zamanlarda, özel eğitim kurumlarının açılmasında büyük bir artış meydana geldiğini görüyoruz. Veliler, çocuklarının geleceğini önemsedikleri için, çocuklarının eğitimine de büyük önem veriyor. Biz bunu fark edebiliyoruz. Çünkü her Anne ve Baba çocuğunun geleceğini düşünür. Bunun aksine kimse bir şey diyemez.


Bizler eğitimci olarak, Anne ve Babaların bize emanet ettiği emanetleri, en iyi şekilde, üniversiteye hazırlamak konusunda, elimizden gelen tüm gayretleri gösterdiğimizden dolayı, büyük mutluluk duyuyoruz.


Marifet Eğitim Kurumlarında, Sınav baraj sorunu yaşanmaz ve yaşanmayacak da inşallah. Marifet Eğitim Kurumlarında, Üniversiteye hazırlanan hiç bir Öğrencinin, Sınav baraj sorunu olmaz. Çok şükürler olsun ki her yıl, kendi alanında Üniversite sınavlarında, Van birincisi olan Öğrencilerimiz oluyor. Bundan da Büyük mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin başarılı olması, en az veliler kadar da bizleri de mutlu ediyor" diyen Yüksel Yumak, Marifet Eğitim Kurumlarında, Üniversiteye hazırlanmak büyük bir avantaj olduğunu sözlerine ekledi. Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve Van Havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi Ayhan Yazlık ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitime gösterdikleri katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ettiğini belirtti.