KOOP-İŞ Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek, Anadolu basın Birliği Van Şubesini ziyaret ederek, Genel Merkez tarafından gönderilen hediyeyi takdim etti.

Özbek, "2019 yılına girmek üzereyiz, Genel Merkezimiz tarafından yeni yıla özel bazı hediyeler şubemize gönderilir. Bizlerde Van Şubesi olarak 'çam sakızı çoban armağanı' misali, bazı STK ve Kurumları ziyaret ederek, ziyaret esnasında Genel Merkezimin selamını ve hediyesini takdim ediyoruz. Van'da Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık'ı oldukça başarırlı görüyoruz. Zaman zaman bazı önemli konular üzerinde istişarelerde bulunuyoruz. BU günde kendilerini ziyaret ettik. Yaklaşan yerel seçimler öncesi fikir alışverişinde bulunduk. Ev sahipliğinden ve misafirperverliğinden ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, yapılan önemli ziyaretten ötürü, KOOP-İŞ Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek'e, teşekkür ettiğini belirtti.

Yazlık yaptığı açıklamada; "Zengin olsun fakir olsun, İslâm'da hediyeleşmek sünnettir. Özellikle günümüzde giderek zayıflayan ailevî ve sosyal bağların yeniden güçlenmesinde, birlik beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlenmesinde, sevgi, saygı ve dostluk ortamının kurulmasında; haset, cimrilik, kibir, bencillik gibi olumsuzlukların tedavisinde hediyeleşmenin rolü çok büyüktür. Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.): “Hediyeleşiniz, zira hediyeleşmek kalpteki kin ve nefreti yok eder. Buyurarak hediyeleşmenin önemine işlevine işaret etmiştir" diyen Yazlık; KOOP-İŞ sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek kendi alanından oldukça başarılı bir isim. Üyelerine yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı kendilerini kutladığını belirtti.