Türk-İş Konfederasyonu Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve aynı zamanda, Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Türk-İş Sendikası Van Şube Başkanı Naif Balandı, Tes- iş Sendikası Şube Mali Sekreteri Şükrü Dağdemir, Koop-İş Sendikası Van Şube Başkanı Ayhan Özbek  ve Yönetimi,  Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık'ı makamında ziyaret ederek,  görüş alışverişinde bulundu.

 Türk-İş Konfederasyonu Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve aynı zamanda, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Van ve Vanlıları çok sevdiğini belirterek, “Van’ın gönlümdeki yeri çok farklıdır. Her zaman her yerde ifade ediyorum, Van ve Vanlıları çok fazla önemsiyorum.  Çünkü Vanlıları çok seviyorum. Türk-İş Sendikası olarak, bugün güzel ve anlamlı çalışmalara imza atmak için Van’da bulunuyoruz. Van Yüzüncü Yıl Üniversitemizle anlamlı bir protokole imza attık.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Araştırma hastanesinde çalışan kardeşlerimizin menfaati konusunda iyi bir protokol olduğuna inanıyoruz. Yaptığımız her protokol, kesinlikle çalışan kardeşlerimizin geleceği açısında büyük önem arz ediyor. Türk-İş Sendikası ve Türk-iş’e bağlı Koop-İş Sendikası Başkanları  ile Üniversite’de çalışan kardeşlerimiz arasında iyi bir protokol imzalandı.

Sendika Başkanlarımız bizden önce önemli görüşmeler ve çalışmalar gerçekleştirmişlerdi. Genel Başkan olarak bize düşen ise, protokole şahitlik etmek ve son imzayı atmak oldu. Ayrıca, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi’nde Taşeron işçi olarak çalışan kardeşlerimizin de, toplu iş sözleşmeleri yüksek hakem kurulunda yakında çıkacaktır” diyen Kop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar;  “Van’da Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesini ziyaret etmek bizim için onur verici oldu. Koop-İş sendikası Van Şube Başkanımız Ayhan Özbek, sürekli olarak bizlere, Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesinin başarısından söz ederdi.

Bu gün ise bizler bizzat ABB Van Şubesini ziyaret ederek çalışmalarını ve başarılarını yerinde görme şansını bulduk. Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı ve aynı zamanda Van Havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi Ayhan Yazlık’ın, Taşeron işçilerin kadroya geçişi ile alakalı olarak bizlere söyledikleri yerinde olan açıklamalar oldu.

 Türk-İş ve Koop-İş olarak bu konunun üzerine mutlaka gideceğiz ve en yetkili kişilere raporlarımızı sunacağız. Bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Çünkü bizler işçilerimizin haklarını korumak için bu makamlarda oturuyoruz" diyerek önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Alemdar, "Van'da bulunmaktan ve ayrıca sıcak ilgi ve samimi alakadan dolayı Anadolu Basın Birliği ve Van havadis Gazetesi ailesine şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Alemdar, birlik ve beraberlik olduğu sürece üstesinden gelinmeyecek hiçbir sorunun kalmayacağını sözlerine ekledi.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ise yaptığı açıklamada, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, oldukça önemli bir görüşmenin olduğunu söyledi. Yazlık, anlamlı ziyaretten ötürü, Türk-İş Konfederasyonu Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve aynı zamanda Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve heyetine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Haber/yorum: Sefa Bildik, Fotoğraf: Yusuf Can, Tasarım: Serhan Yazlık