HAKSİAD Van Şube Başkanı Cevdet Arvas Anadolu Basın Birliği’ni ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

HAKSİAD Van Şube Başkanı Cevdet Arvas, HAKSİAD'ın kurulluş amacı hakkında önemli açıklamlarda bulundu.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanını ziyaret eden Arvas, güncel konular üzerinde önemli görüşmelerde bulunarak; "Van’da 2016 yılında yapılan bir çalışmalardan sonra alt zeminimizi hazırlayıp 28 ağustos 2017’de basınla tanışıp resmi olarak açılışımızı yaptık. Biz aslında haksiyatı Van şubesine açmamızın sebebi baktık ki  haksiyatların Van’da birçok  eksikleri vardı.  Haksiyat deyince aklımıza bu gelir “sanayici iş adamları” diye kastediyoruz bunu söylüyoruz. Tatbikî mevcut olan farklı siyatlar da var onlarda kendi çaplarında, kendi alanlarında çalışıyolar. Tabiki bu yeterli değildir. Bugüne kadar çok farklı mucizelerle karşılaştık. Halka ve ekonomiye kazanç kazandırdık. Bizim 47 tane üyemiz mevcuttur.2 aylık bir çalışmamızdan sonra şu anda sizin gibi basın, stk’ların, siyatların, kamu kuruluşların, kuruluş amirlerimizi ziyaret edip Van’daki oluşan eksikleri tespit edip gerek sosyal ve ekonomik anlamda bu eksiklerin Van’da biran önce giderilmesi   gereken çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diyerek "Organize Sanayi Bölgesi yeterli değildir. Farklı alanlar geliştirebilir. Âmâ sıkışık bir yerde kalmak istemiyoruz.2.-3. Organize sanayi bölgesi açılabilir. Van’ının bugün cazibe merkezide andırılıyor.2-3 yıldan beri vadır. Herhangi bir adım atılmış değil, biz bunun neden atılmadığını bir fiil olarak henüz faaliyete geçmediğini bunun beklentilerini neden bu halk almadığını ileriki zamanlarda biliyoruz" dedi. 

Mevcut olan haksiyat üyeleri arasında biz kendimize bunu bir ilke edindik. Tek taraflı kazanç hep benim olsun değil, biz bunu 28 ağustostaki basın açıklamamızda zaten dile getirdik. Tek taraflı düşünmüyoruz ve genel yereldeki ekonominin sosyal ve ekonomik olarak bütün eksiklerinin giderilebilmesi için bunu bir şekilde gidermeye çalışacağız.

Biz HAKSİAD, olarak bunu açık ve net şekilde ifade ettik.Biz Hiçbir siyasinin arka bahçesi değiliz, ama hangi siyasi parti olursa olsun yaptığı bütün doğrulara amenna eyvallah tasdik ederiz doğrularıda kabul ederiz. Yaptıkları yanlışlarıda söyleriz. Biz her zaman doğrunun yanında kendimize ilke edinmeyi kabuleniyoruz. Yanlış olan babamız dahi olursa yanlışlara karşı dururuz ve bunu söyleriz. Biz bu cesaretimde kendimizde buluyoruz çünkü biz burada tek taraflı birilerinden bir bir beklenti içerisinde olmadığımızdan dolayı biz bunu açık bir şekilde ifade ediyoruz ve bunu bu şekilde ifade ediyoruz.Şeklinde konuştu.