Ekonomi Uzmanı Necdet Takva’nın Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesinden sonra, gözler ilçe Belediye Başkan adaylarına çevrildi.

Takva ile birlikte iyi bir rüzgâr yakalayan AK Parti cephesinde, her ilçeye güçlü ve karşılığı olan birilerinin aday olarak gösterilmesi halinde, seçimlerin galibi AK Parti’nin olacağı iddiası gün yüzüne çıkmaya başladı.

Gürpınar ilçesinde, oldukça sevilen işadamı Mehmet Toprak’ın, Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği iddiaları ilçede büyük heyecan yarattı.

Gürpınar’ın Güzelsu (Hoşap) sınırları içerisinde ikamet eden İşadamı Mehmet Toprak’ın, aday gösterilmesi halinde, AK Parti’nin Gürpınar’

Gürpınar halkı ise, sevilen, sayılan, halk tarafından oldukça karşılığı olan işadamı Mehmet Toprak’ın, aday gösterilmesi durumunda, AK Parti’nin Gürpınar’da seçimleri açık ara ile kazanabileceğini belirtti.

Vatandaşlar, Mehmet Toprak’ın, “İlçemizde yaptığı hayır işleri oldukça fazla. Taziye evleri, Eğitime verdiği katkılar, maddi durumu iyi olmayan insanlara verdiği destekler, herkesin hayır ve şer işlerinde öncü rol alması, bizim için oldukça sevindirici bir durum. Bu anlamda hiçbir maddi sıkıntısı olmayan, dünya malında gözü olmayan sayın Toprak’ın ilçemizde Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi onur verici bir durum olacaktır. İlçe halkı olarak görüşlerimiz farklı olsa dahi, Toprak’ın aday gösterilmesi durumunda, açık bir şekilde,  kendilerine destek olacağımızı belirttiğimiz gibi, gözümüz arkada kalmadan da oylarımızı AK Parti’ye vereceğimizi ifade etmek isteriz” diyerek, İşadamı ve Siyasetçi Mehmet Toprak’a destek olduklarını ifade ettiler.

kaynak: vankenthaber

 
 

da seçimleri rahat bir şekilde kazanacağı iddia edildi