HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Medya Başkan Yardımcısı Mehmet Şerif Durmaz ve beraberinde Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın, Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesini ziyaret ederek Afrin Politikasını değerlendirdi.

ABB Van Şubesi Başkanlığı'na yapılan ziyarette, Türkiye'nin başlattığı 'Zeytin dalı harekatı' ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, ABD'nin yaptığı uygulamaların tamamıyla yanlış olduğunu belirterek; “Türkiye bugün harcadığı paralar ve kucak açtığı Suriyeli kardeşlerimize oluşturduğu imkanlarla çok taktire şayan bir yol izledi. Emperyalist güçlerin kayığına binmememiz gerekiyordu.

Türkiye bölgedeki dengeleri çok iyi gözeterek, oturup bir akıl ortaya koyması lazımdı. Bugün bunu söylemenin faydası yok.Bu saatten sonra Türkiye dostunu ve düşmanını yeniden tanımalı. ABD’den dost olmaz. Zira 15 Temmuz’un, 1980 İhtilalı, 28 Şubat Postmodern Darbenin arkasında ABD var. Yine Türkiye’de gerçekleşmiş, birlik ve beraberliğe kastetmiş, hatta işgaline kadar gidebilecek bütün oyunların başında ABD var.

ABD’yi artık sınırlarımızda görmek istemiyoruz. Bizim artık bunları bilmemiz gerekir.” dedi. Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HÜDA-PAR'ın Türkiye'de yürüttüğü siyaseti benimsediğini belirterek, Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde savaşın sonlanması, barışın Ortadoğu topraklarında hakim olabilmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtti.