AK Parti Edremit Belediye Başkan A. adayı Efendi Onay, seçim sürecini değerlendirmek anlamında, Van Havadis Gazetesi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Van'da siyaset yapmanın çok önemli olduğunu belirten AK Parti Edremit Belediye Başkan A. Adayı işadamı Efendi Onay, seçilmesi halinde AK Parti'nin Belediyecilik anlayışını hayata geçireceğini ifade etti.

Başkan A. Adayı Efendi Onay; "Biz birlikte ancak güçlü olabiliriz.

Birbirimize destek olacağız. Birbirimize güveneceğiz ve hep birlikte kazanacağız.

Belediyecilik anlayışında insan ayırımı olmaz, hizmet anlayışı vardır.

Edremit, çok önemsediğim çok değer verdiğim şirin bir ilçemiz.

Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul'da yaptığı hizmetler halen hafızalarda silinmiş değil.

İşte bizler o' anlayışın devamı olmaya talibiz.

Belediyeciliği ancak AK Partiler yapar.

Liderimiz  Sayın Erdoğan'ın dediği gibi 'Onlar konuşur AK Parti yapar' AK Parti'nin anlayışında sadece hizmet vardır" diyen Edremit Belediye Başkan A. Adayı Efendi Onay, bu yola baş koyan tüm dava adamı yoldaşlarına başarılar dilediğini belirtti.

Onay, Belediye Başkanı, kendisine oy verip vermediğine bakılmaksızın, vatandaşlar arasında hiç bir şekilde ayırım yapmadan, seçimden sonra her şey unutulmalı ve yapılacak hizmetlerin yaygınlaştırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Peki Efendi Onay kimdir?

Efendi Onay 1977 yılında Van'ın Muradiye ilçesinin Çakmak köyünde dünyaya geldi.

1984 yılından itibaren Van Merkezde ikamet etmeye başladı. Eğitimini Van'da tamamladıktan sonra çeşitli iş sektörlerinde ticaret yapmaya başladı.

2014 yılında Van AK Parti Edremit İlçesi Yönetim Kurulu üyeliğini yapan Efendi Onay evli ve 4 çocuk babasıdır.