AK Parti Edremit Belediye Başkan A. Adayı Eğitimci Vahdettin Çakar, Anadolu Basın Birliği Van Şubesini ziyaret ederek, seçim değerlendirmesinde bulundu.


Eğitimci ve Siyasetçi Vahdettin Çakar, eğitim alanında yaptığı başarılı hizmetlerini siyaset hayatına da taşımak istediğini belirterek; "Yaklaşık 30 Yıldan fazla bir süre Eğitim alanında çeşitli il ve ilçelerde Öğretmenlik ve Müdürlük ve Müdür yardımcılığı görevlerini icra etme fırsatını buldum. Görev yaptığım her yerde, arkamda muhakkak çok önemli eserle bıraktım. Görev yaptığım her alanda alnımızın akıyla ayrılmayı başarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu anlamda, hizmet ağının daha geniş olduğu AK yolda AK Partimizle tecrübemizi birleştirerek, şirin Edremit ilçemizin değerli halkına hizmet etmek istediğimiz için siyasette girmiş bulunmaktayız. Hizmet denilince akla ilk gelen parti şüphesiz AK Partidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetleri unutmak mümkün mü? İşte bizler de bu anlamda Genel Başkanımızın yolunda giden bir anlayışla, halkımıza hizmet etmeye niyet ettik. Niyetimiz has ve berraktır. Allah nasip ederse Belediye Başkan adaylığı bize tevdi edilirse, Edremit ilçemizde kazanacağımıza inancımız tamdır.

Büyük bir çoğunluğun desteğini aldıktan sonra bu yola koyulduk. Geniş bir kitlenin görüşünü aldık ve öyle Belediye Başkan aday adayı olmaya karar verdik. Tüm aday adayı kardeşlerimin hepsi de birbirinden değerli ve kıymetli kişilerdir. Hepsini de bu önemli ve kutsal yolda üstün başarılar dilerim. Hangimize görev verilirse, aynı düşünce aynı şevkle AK Partimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Dediğim gibi varsa kaderimizde bir şey kimsenin önüne geçmeye gücü yetmez. Her zaman diyoruz, hakkımızda hayırlısı neyse, Yüce Rabbim onu bizlere nasip etsin" diyen Çakar, "Önemli olan AK Partimizin kazanması ve Edremit halkımızın hak ettiği hizmetlere ulaşmasıdır.

Artık yeni dönemde, Sosyal Belediyecilik, vizyoner belediyecilik, Proje belediyeciliği dönemi başlamıştır. Halkımız risk alan, istihdam oluşturan, toplumun ve yatırımcının önünü açan bir belediye başkanı istiyor. Bu nedenle, Belediye Başkanlığı görevi bize nasip olması halinde, yeni dönemde, hem ilçemizi hem de partimizi şaha kaldıracak, çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz" diyen AK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Çakar, kendilerine destek olan herkese şimdiden çok teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.  

Yapılan ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı ve aynı zamanda Van Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık, AK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Çakar'a başarılar dilediğini belirterek, AK Parti Genel Merkezi'nin doğru karar vereceğine inandığını söyledi.