Van Bilişimciler Derneği Anadolu Basın Birliği Van Şubesini ziyaret ederek, Van'da ve bölgede birçok yeniliklere imza attıklarını ifade ettiler.

web tasarım, logo sertifika yetkisi, yazılım bilgi teknolojileri üzerine çalışma yürüttüklerini söyleyen Proje Yöneticisi Bilgin Berge, amaçlarının insanların teknolojiden daha fazla teknolojiyi doğru kullanma anlamında bilgilendirmek olduğunu belirti.

Proje Yöneticisi Bilgin Berge, vatandaşların teknolojiden tam anlamıyla sağlıklı ve doğru bir şekilde faydalanmadığını hatırlatarak, "Teknolojiyi doğru ve yerinde kullanan insanların hayatlarında büyük bir oranda kolaylık sağladığı dikkatlerden kaçmıyor. Tam tersini düşündüğümüzde ise teknoloji ve bilgiyi yanlış kullanan insanların yaşamı ise oldukça çıkmaza girdiği net bir şekilde görülmektedir. BU anlamda her zaman bilgi ve teknolojiyi doğru kullanmak gerekir" diyen Berge, Bilişimciler Derneği olarak her zaman Van halkının hizmetinde olduklarını belirterek, her türlü danışmanlık hizmetlerini sunduklarını belirtti. Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, yapılan anlamlı ve nazik ziyaretten ötürü Van Bilişimciler Derneği Yönetimine teşekkür ettiklerini belirterek, Anadolu Basın Birliği olarak, kendilerine her türlü desteği sunacaklarını ifade etti.