AK Parti İpekyolu Belediye Başkan A. adayı İbrahim Tiryak Anadolu Basın Birliği ve Van Havadis Gazetesini ziyaret ederek, A. adaylık sürecini değerlendirdi.

Tiryak, Belediyelerin birçok kademelerinde görev aldığını en son görev yeri olan İSKİ Genel Müdürlüğü'nde de önemli görevlerde bulunarak, hizmet anlayışının nasıl olması gerektiğini aktardı.

AK Parti İpekyolu Belediye Başkan A. Adayı İnşaat Mühendisi İbrahim Tiryak, Van kentinin gelişmesi anlamında, bilgi birikimi yüksek bir o kadarda, halkın derdini kendine dert edinen, kentin gelişmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan insanların işin başına gelmesi gerektiğini belirtti.

Peki bu kadar deneyim sahibi olan İbrahim Tiryak kimdir?

1981 yılında Van ili Bahçesaray ilçesinin Bağcılar köyünde doğdu. İlk Orta  Eğitimini Bahçesaray'da Lise eğitimini ise Van Atatürk Lisesinde tamamladı. İstanbul Kültür Üniversitesi, MÜhemdislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği (İngilizce Burslu) bölümünde mezun oldu. İngiltere'de İngilizce dil  eğitimini aldı.

Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen bilimleri enstitüsü, Mimarlık ana bilim dalı kent çalışmaları ve yönetimi programı kapsamında "İstanbul se ve kanalizasyon idaresi altyapı tesislerinin  (Atık su ve içme suyu hatları) birim maliyet analizleri ve mevcut altyapının toplam maliyeti konulu tezini tamamladı.

2009-2012 yılları arasında özel sektörlerde çeşitli altyapı ve üst yapı projelerinde yönetici kademelerinde görev yaptı. 2012 yılında Van İl özel idaresine atandı. 2016 yılından itibaren ise İSKİ Genel Müdürlüğü'nde çeşitli önemli görevlerde bulundu.