AK Parti Muradiye Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Muhammed Beheşti Yaşar, Havadis Gazetesi'ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. 

Muradiye Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Muhammed Beheşti Yaşar, aday gösterilmesi halinde, Muradiye halkının büyük teveccühü ile Belediye Başkanı seçileceğine inandığını belirterek, belediyecilik anlamında büyük hayallerinin olduğunu söyledi.  

Muradiye'nin tüm sorunlarını bir bir tespit eden Yaşar, hangi mahallede, hangi sokakta, hangi evde kaç kişinin yaşadığını, kimin ne sorunu olduğunu, Muradiye ilçesinin neye ihtiyaç duyduğunu büyük bir çalışmanın sonucunda kitaplaştırması büyük bir başarı olarak görülmektedir.  

Muradiye'de Belediye Başkanı olması durumunda, Muradiye'yi Van'ın en güzel ilçesi yapacağını belirten Yaşar, AK belediyeciliği Muradiye halkıyla buluşturacağını sözlerine ekledi.

Muhammed Beheşti Yaşar Kimdir?

2016 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Mimarlık (100 İng.) Bölümünden mezun oldu.

2015 yılından itibaren tasarım ve mimarlık odağında çeşitli meslek prensiplerinden öğrencilerin ve akademisyenlerin dahil olduğu etkinlikler düzenleyen Tasarım Günlükleri Platformu'nun kurucusu ve Genel Koordinatörlüğünü yaptı.

 2017 Mart ayından itibaren kurucusu olduğu Sofa Mimari Tasarım Stüdyosunda serbest mimarlık hizmetleri vermektedir.  YYÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümünde Yüksek Lisans okuyan Muhammed Beheşti Yaşar, YYÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde  Öğretim Görevlisi olarak derslere giriyor.