Başkan Halis Bayramoğlu, acıtmadan, incitmeden öyle laflar sarf etti ki, o sözlerin muhatabı nasıl bir cevap vereceği merak konusu olmaya başladı. Şayet o sözlerin muhatabı, cevap verecek cesaret kendinden bulursa ortalık toz duman olacak gibi görünüyor. Şayet Bayramoğlu'nun göndermede bulunduğu muhatap kendinden o cesareti bulamazsa sesini keser ve deve kuşu misali, kafasını kuma gömer ve olayın unutulmasını bekler.

İşte AK Parti Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu'nun gündemi sarsacak sözleri;

"Son zamanlarda Basından takip ettiğim kadarıyla Milletvekilimiz Sayın Burhan Kayatürk , bir çok eleştiriye maruz kaldığını gözlemliyoruz.  Bizler konumumuz itibariyle  zaman zaman eleştirilerin odağı olmaktayız. Eleştirilere de her zaman açık olduğumuzu samimi bir dille  ifade etmekteyiz. Tabi ki basın mensuplarımız halkın sesidir ve tabi ki bizlerinde elimiz, kolumuzdurlar bunun aksini hiç bir şekilde düşünemeyiz lakin, eleştiri yaparken hiç bir zaman kışkırtıcı, yıpratıcı, kaotik ortamlar yaratacak üslupta olmamasına dikkat etmekte yarar vardır.. Sayın Vekilimiz Burhan Kayatürk  dört dönemdir Van milletvekilimizdir. Sevgili basın mensubu kardeşimiz eleştiri  yaparken Sayın Vekilimizin  Van için yaptıklarını da kaleme almaları daha da adilane olacaktır. Taktir ederiz ki siyasilerimiz belli bir kitlenin, senin, benim, onun vekilleri değiller hepimizin vekilleridirler. Vekillerimizi eleştirirken Van'ın diğer iller üzerinde nasıl bir intiba yarattığını da düşünmek gerekmektedir.

Gönül isterdir ki şehrimiz çok sayıda vekil çıkartsın. Bunun içinde siyasilerimiz üzerinde olumsuz algı oluşturmak tabanda AK Partimiz adına zan oluşturmaktadır. Bu türlü zanlara mahal vermemek adına eleştirilerimizi daha  ılımlı, fikir beyanı şeklinde yaparsak daha da sonuç verici olur kanaatindeyim. Dikkat edilirse Allah'ın gösterdiği yöntem, ılımlı bir üslupla dostane bir iletişim kurmaktır. İğneleyici sözler, öfkeli sloganlar, heyecanlı protestolarla çatışmak değil. Kur'an ayetleri incelendiğinde,ılımlı,yumuşak ve merhametli üslubun tüm peygamberlerin ortak özelliği olduğu görülmektedir.

peygamberimiz Hz Muhammed (sav)'ın ahlakını metheden bir ayet şöyledir,""Allah'tan bir rahmet dolayısıyla, onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi...(al-i İmran suresi 159) Sevgili basın mensubu arkadaşlarım ve hemşerilerim, ülkemizin,memleketimizin , Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK  Partimizin bekası için el ele vererek birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekmektedir.. Unutmayalım ki 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını birlik, beraberlik, kardeşlik ruhu ile bertaraf ettik...  O halde, ""durmak yok, yola devam " diyoruz..  Başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkemin birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlüğünü koruyup kollayan herkesi en kalbi duygularımla selamlıyorum" diyerek bazı Basın mensuplarına önemli göndermelerde bulundu.