Anadolu Basın Birliği tarafından Van İskele Öğretmenevinde düzenlenen iftar yemeğinde, Basın mensupları, Siyasiler, STK'lar, İş dünyası ve birçok davetli bir araya geldi.


Düzenlen İftar Programında konuşan Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, amaçlarının, birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirterek; "Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğinde, Basın mensuplarını ve Siyasileri bir platformda buluşturarak, birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda bir araya gelmeye çalışıyoruz. İlimizde görev yapmış olan İktidar partisinin mensubu Burhan Kayatürk, yaklaşık 12 yıldır Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, Van'ı en güzel şekilde temsil ederek vekillik görevini yapmıştır. Bugüne kadar hiç bir şaibesini, hiç bir şekilde isminin yolsuzluğa karıştığını duymadık.

Asya Parlamenter Asamblesi dönem Başkanlığını en güzel şekilde yaptı yapıyor. Kendileri bu gün şeref konuğumuz oldular. Bu anlamda bu süre zarfında ilimize ve Ülkemize yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde de Milletvekili mazbatasını alarak Mecliste bizleri temsil edecek tüm adaylara üstün başarılar diliyoruz. Bu güne kadar İlimize hizmet etmiş kim varsa hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Birbirimizi seveceğiz, birbirimizi doğru anlayacağız. Kendimiz için değil, kentimizin geleceği açısında bazı zorluklara göğüs germek zorundayız. Cadde de dolaştığımızda birbirimizin yüzüne bakacak erdemliliğimizi her zaman korumalıyız. Bu anlamda bizler Van basını olarak, bu gün böyle bir iftar programı düzenledik. İnşallah birlik ve beraberliğimiz daim olur" diyen Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Yazlık, davetimize icabet ederek, iftar yemeğini bizimle aynı sofrada paylaşan herkese çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Düzenlenen İftar programına, başta Van'da bulunan basın mensupları olmak üzere, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Milletvekili adayı Osman Nuri Gülaçar, Milletvekili adayı Yılmaz Kılıç, Eski İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Av. Zahir Soğanda, Milletvekili Adayı adayı Sabahat Aras Şen, VANTB Başkanı Naif Süer ve heyeti, Van İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Seçkin, Diriliş Derneği Van Şube Başkanı Berrin Sürmeli, İş-kur Müdürü Salih Serçe, Tapu Kadastro Müdürü Eyüp Kızıltaş, Büro Memursen Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar, Eğitim Birsen Başkanı Osman Ayşin, işadamı Özcan Bayram, işadamı Fikret Yöntem, Burukiler Kültürel, Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı M. Şerif Erbenzer, Başkan Yardımcısı Cevdet Özgökçe ve heyeti, AK Parti Yönetiminden Betül Orhan, Faysal İnan, Halil Altun, Sinan Başak, ASKON Van Şube Başkanı Fatih Altun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. salih Haskanlı, Çaldıran İlçe Başkanı Fevzi Akbalık, Eğitim-Bir-Sen Van 1 Nolu Şube Başkanlığı Basın ve İletişim Sekreteri Mehmet Ali Uca, Vanlı Şair ve yazarlar, Muhtarlar, Esnaflar, Halk ozanları ve çok sayıda davetli katıldı. Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, bundan böyle dönem dönem, her siyasi parti yöneticilerini ile Basın mensupları buluşması programlarını düzenleyeceklerini söyledi.