Sosyolog- Sanat Tarihçisi Bahargül Ataş, Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık'ı makamında ziyaret ederek, yerel basın üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde sosyolog-Tarihçi Bahargül Ataş, Van’a gelerek Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve Van Havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi Ayhan Yazlık’ı ziyaret ederek, yerel medya ve Yerel medya hiyerarşisi konusunda görüş alışverişinde bulundu.  

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde sosyolog-Tarihçi  Bahargül Ataş, Sivas’ta iken sürekli Van Havadis Gazetesi ve Anadolu Basın Birliği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, oldukça başarılı bulduğu Van Havadis Gazetesinin yayın sürecini  daha yakından görmek anlamında, Van’da bulunduğu ve özelikle Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ile tanışmak istediğini vurguladı.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı ve Van havadis Gazetesi İmtiyaz sahibi Ayhan Yazlık, çok  anlamlı ve çok nazik ziyaretlerinden ötürü, Ataş’a çok teşekkür ettiğini belirtti.

Başkan Ayhan Yazlık, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde bizi takip eden sosyolog-Tarihçi Bahargül Ataş’ın bu davranışı bizleri oldukça onure etti. Daha öncesinde birkaç kez telefonla görüşmemiz olmuştu. İşte Teknolojinin nimetlerinden biriside budur. Teknolojiyi iyi kullandığınız zaman, birçok faydası olabiliyor. Önemli olan Teknolojiyi iyi kullanabilmektir. Zaman, zaman, Sosyolog- Tarihçi Bahargül Ataş ile, bazı konular üzerine istişarelerde bulunabiliyoruz. Ataş hanım efendinin, bizlere birçok konuda faydası oldu. . Bu anlamda, bizlerde kendilerine çok teşekkür ediyoruz. En önemlisi ise, bizzat Van’a gelerek, bizleri ziyaret etmesi bizim için çok anlamlı oldu. Ümit ederiz ki, bu dostlukların devam etmesidir” diyen Yazlık, “nereli olduğun değil, nasıl bir insan olduğun çok önemlidir” diyerek, nazik ziyaretten ötürü Sosyolog-Tarihçi Bahargül Ataş’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Haber/Yorum: Sıddık Özbey