Bilindiği üzere, 7 Nisan 2018 Tarihinde Van TSO organ seçimi yapılmıştı.  Yapılan seçimlerde iki aday yarışmış, Mavi Oy pusulası ile seçimleri kazanan mevcut Başkan Necdet Takva olmuştu. Bu anlamda Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri, Van TSO organ seçiminde güven tazeleyen Necdet Takva ve Yönetimini tebrik ederek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Başkan Takva ve Yönetimini tebrik ettiğini açıklayan ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık; "Van TSO seçiminin nihayete ermesi hepimizi sevindirdi. Çünkü kent halkı ve Oda üyeleri oldukça gerilmişti. Allah korusun seçim tarihi biraz daha gecikmeli olsaydı, insanlar istemeden bir birlerini kırmış olacaktı. Seçimlerin çekişmeli geçmesi, seçimin önemini ortaya çıkarıyor. İki adayda bizim değer verdiğimiz, kıymetli şahsiyetlerdi. Elbette biri kazanacaktı. Seçimlerde başarı elde ederek Başkan seçilen Necdet Takva ve ekibini kutluyor, Esnaf ve Tüccarımıza faydalı işler yapmalarını temenni ediyoruz. Bize düşen bundan sonra kentin geleceği için, sağduyulu mesajlar vererek, esnaf ve tacirimizin başarısı için çaba göstermektir" diyerek Takva ve ekibine başarı dileklerini iletti.


Van TSO Başkanı Necdet Takva, yapılan ziyarette dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Başkanı ve Yönetimine teşekkür etti. Samimi bir ortamda geçen ziyaret esnasında, birçok konu konuşuldu. Takva, kendisine destek olan, destek olmayan herkese çok teşekkür ettiğini vurguladı. Takva, Van TSO'ya kayıtlı olan herkesin başkanı olduğunu belirterek, asla ve asla bir ayırım yapılması söz konusu olmayacağını özellikle ifade etti. Eşitlik ve adalet ilkesinin en üst seviyede olacağını söyledi.