Anadolu Basın Birliği Van Şubesi, Van İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Görentaş'ı makamında ziyaret ederek,Tarım ve hayvancılıkla ile ilgili  yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi Başkanlığı, Van İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Görentaş ile görüşerek, Çiftçilere verilen destekler hakkında bilgi aldı.

Tarım Bakanlığı tarafından Çiftçilere, son derece takdir görecek desteklerin verildiğini söyleyen Görentaş; "Bakanlığımız tarafından çiftçilerin, kendi işlerinin patronu olması konusunda, gerekli tüm imkanların seferber ettiğini herkes tarafından bilinmektedir. Çiftçi kardeşlerimiz desteklendiği zaman, beraberinde köye dönüşlerinde olacağı kanısındayız. Zaman zaman çiftçi kardeşlerimizi bilgilendiriyoruz. Herhangi bir hibe yada geri dönüşümlü destekler olduğundan, çeşitli duyurular yaparak bizzat konunun muhataplarını bilgilendirme anlamında önemli çalışmalar sergiliyoruz.

İlimiz Tarım ve Hayvancılık konusunda oldukça elverişli bir coğrafyaya sahiptir. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekir. Mutluluğu başka yerde aramaya gerek yok. Mutlu olmak ve Mutlu yaşamak bizim elimizde. Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak, her çiftçimizin mutlu olabilmesi için, elimizden gelen tüm imkanları, kanunların bize verdiği  çerçeveler dahilinde kullanmaya özen gösteriyoruz. Çiftçilerimizin mutlu olması, bizim mutlu olmamız demektir" diyen Görentaş, Anadolu Basın Birliği (ABB) heyeti tarafından yapılan anlamlı ziyaretten ötürü, Başkan Ayhan Yazlık nezdinde tüm ABB Yönetimine ve üyelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.