Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi Başkanlığı, Van İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ile görüşerek, emniyetle ilgili  önemli konular üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi Başkanlığı, Van İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici  ile görüşerek, il emniyet teşkilatında yapılan çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Görüşmede, İl Emniyet Müdürü Ekici, Van ilinin tehlike arz eden iller sıralamasında olmadığını söyledi.

Van'ın asayiş bakımında güvenirli iller arasında yer aldığını belirten Ekici; "Van ilimiz çok şükürler olsun Türkiye ortalamasında, hemen hemen en güvenirli iller arasına yer alıyor. Bu durum bizi sevindiriyor. Emniyet teşkilatı olarak, biraz daha fazla gayret göstererek, halkımızın desteğiyle inşallah, Türkiye'nin en çok güvenirli illeri arasında ilk sıralarda yer alabileceğiz. Van Büyük bir şehir ona göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın desteğini yanımızda görmek bizleri sevindiriyor. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Önceliğimiz, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliğidir. Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için çok önemlidir" diyen Ekici, Van'da olmaktan son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, Polis teşkilatının Van'da yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı memnun olduklarını belirterek; "Polisler bizim güvenliğimiz için mücadele ediyor. Yapılan bütün çalışmalar bizim huzur ve güvenliğimiz içindir. Özellikle kaçakçılıkla mücadele ve servis araçlarına yönelik yapılan denetimlerin, yerinde bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Okul önlerinde alınan güvenlik tedbirleri öğrenci velileri tarafından büyük takdir görüyor. Bu anlamda, Emniyet teşkilatının çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz" diyerek, herkesin kanunlara riayet etmesi durumunda, hiç bir sorunun kalmayacağını sözlerine ekledi.

 ABB'den, Ayhan Yazlık, Nazlı Timur, Serkan saygılı, Orhan Demirtaş ve Sefa Bildik ziyarette katılan isimler oldu.