ABB'den DAKA'ya ziyaret

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi, DAKA Genel sekreteri Halil İbrahim Güray'ı makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler edindi. 

DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray'ın, oldukça başarılı olduğunu söyleyen Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, "Sayın Güray oldukça tecrübeli ve devlet adamı edasıyla işini yapıyor olması, Van adına sevindirici bir durum. Gönül ister ki, kurumların başında bulunan her yetkilinin, bu şekilde hareket etmesidir. Devlet adına hareket eden, devleti temsilen görev yapan birilerinin, her zaman önceliği, devletin menfaati ve devletin bekası olması gerekir. Bu anlamda, yakinen takip etmemizden dolayı biliyoruz ki, DAKA Genel Sekreteri Sayın Güray, kendisinden çok daha fazla, temsil ettiği kurumun ve devletin menfaatlerini gözeterek, işini de oldukça severek yaptığına inanıyoruz. İnşallah, bu başarısı hep böyle devam eder" diyen Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Gazeteci Ayhan Yazlık, basın olarak, her zaman çalışan, üreten, devletin geleceğini ön planda tutan kişilerin yanında yer aldıklarını söyledi.

DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise, yaptığı açıklamada; Yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "DAKA olarak üreten ve bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde olan girişimcileri, desteklemeye devam ediyoruz" diyen Genel Sekreter Halil İbrahim Güray; "Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, (DAKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı “Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun’a dayanarak 22.11.2008 tarih ve 2008/14306 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

DAKA, Bitlis, Hakkari, Muş ve Van (TRB2) illerinde kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmektir.

Bölgedeki kaynakların yerinde ve etkin kullanımı sağlayarak, yerel potansiyeli harekete geçirebilmektir. Ulusal kalkınma plan ve programlarında öngörülen, ilke ve politikalar ile uyumlu bir şekilde bölgesel gelişmeyi hızlandırmak en büyük önceliğimizdir.

Bölgesel gelişmenin sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi kalkınmışlık farklılarını azaltmak için faaliyet gösteren önemli bir kurumdur" diyen Genel Sekreter Halil İbrahim Güray; "Anadolu Basın Birliği'nin desteğini yanımızda görmek bizleri elbette sevindirir. Aynı zamanda rüştünü ispat etmiş Gazeteci Ayhan Yazlık gibi başarı birinin ABB'nin Van şubesi Başkanı  olması Van için ayrı bir kazanımdır" diyen Güray, yerel basını oldukça önemsediklerini sözlerine ekledi.