Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi, “Değerli milletimizin, büyük fedakarlıklarla kazandığı zafer neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu  ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Tarih boyunca büyük kahramanlıklar gösteren halkımızın kendi vatanı üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için attığımız adımların en önemlisidir.

 Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında bir araya gelerek bugünlere gelebilmiştir. Türkiye Cumhuriyetimizin ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, ülkemize ve milletimize hizmet edenleri rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle çok kıymetli milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, Rabbim ülkemizi her türlü terör ve darbe kalkışmalarına karşı korusun” diyerek sözlerini sonlandırdı.