Anadolu Basın Birliği Van Şubesi, Edremit Kaymakamı ve Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli'yi makamında ziyaret ederek, Edremit'te yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Edremit merkezinde bulunan tarihi işyeri, bir aralar Düğün salonu, daha sonra Ecza deposu ve en nihayetinde atıl durumda terk edilmişken, Kaymakam Çiçekli'nin girişimleriyle şu sıralar Van'ın ve Edremit'in en güzel konağı haline getirildi.  

Atıl durumda olan meskun yer, kısmı şekilde onarılarak ve fiziki yapısında ufak tefek değişiklikler yapılarak, çok modern bir görünüm kazandı. Bir aralar atıl durumda olan işyeri, şimdi Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı binası olarak hizmet vermeye başladı. Anadolu Basın Birliği'ni yeni makamında ağırlayan Çiçekli, Edremit'te yapılan çalışmalar hakkında da önemli bilgiler aktardı. Yeni hizmet binasının görkemli görünüşü karşısında, heyecanlarını gizleyemeyen ABB heyeti, bu güzel eseri Edremit ve Edremit halkına kazandıran Çiçekli'ye teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Van’ın en güzel ve potansiyeli en yüksek  ilçesi olan Edremit İlçesine,  atandığı ilk günden bu güne kadar, Kaymakamlık görevi ile birlikte, Edremit İlçesi Belediye Başkan Vekilliği görevini de en iyi şekilde sürdüren Çiçekli,  halkın gönlünde çok kısa sürede taht kurmayı fazlasıyla başarması dikkatlerden kaçmadı.

Çalışkan ve özverili çalışması ile kısa sürede, Edremit halkının büyük takdirini kazanan Edremit Kaymakamı ve Edremit  Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ve üyelerine Edremit ilçesi ile ilgili önemli bilgiler aktararak, can alıcı konulara değinmesi ise, hizmet aşkının dışa vurması oldu. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiçekli, Van ve Vanlıları oldukça önemsediğini söyledi. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette, çok önemli mesajlar alınmış oldu.

ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ise yaptığı açıklamada, Edremit ilçesine yaptığı güzel çalışmalardan dolayı Çİçekli'ye minnettar olduğunu belirterek, birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti. Yazlık, birlik içerisinde hareket edilmediği ve cesur duruş sergilenmediği takdirde aynı koyun misali gibi, günü geldiğinde, herkesin tek tek yok olmaya mahkum olduğunu sözlerine ekledi. Oldukça samimi ve karşılıklı fikir alışverişinden sonra, çekilen hatıra fotoğrafları ile program son buldu.

 

Haber Yorum:Sefa Bildik