Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ve heyeti, Van Baro Başkanlığı'na yeni seçilen Av. Zülküf Uçar'ı adliye binasındaki ofisinde ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. 

Van Barosu Başkanlığı'na yeni seçilen Av. Zülküf Uçar, ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, basını çok önemsediklerini ve bu konuda basınla işbirliği yapmanın kentte büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Anadolu basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ise yaptığı açıklamada, gecikmiş bir ziyaret olduğunu belirterek; "Daha önce yapmayı planladığımız bir ziyaretti. Bilindiği üzere ülke çapında bir yerel seçim furyası başladı. Bu nedenle bazen ziyaretlerimizde aksama meydana gelebiliyor. İnanıyoruz Van Baro'su bölgede ve Türkiye'de ses getirecek başarılı çalışmalara imza atma başarısını fazlasıyla gösterecektir.  Çünkü bu ışığı sizde görüyoruz. Anadolu Basın Birliği olarak her türlü konuda yanınızda olacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu anlamda sizi ve ekibinizi kutlar başarılar dileriz" diyerek yeni yönetimi kutladıklarını ifade etti.  

Yapılan ziyarette ABB heyetini,  Van Baro Başkanı Av. Zülküf Uçar ve Van Bölgesi Avukatlarından Av. Doğan İlhan karşıladı.