Van'ın tecrübeli basın mensuplarından biri olan Şahabettin Akkuş, Tuşba Belediyesi özel kalem Müdürlüğü görevinden ayrılarak, aynı kurumda Basın ve Medya tanıtım Müdürü olarak ataması gerçekleşti.


Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe tarafından, Basın ve Medya tanıtım Müdürü olarak ataması yapılan Akkuş, işe hızlı başladı. Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık ve Anadolu Basın Birliği Basın Sözcüsü Nazlı Timur tarafından ziyaret edilen Akkuş, yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Çiçeği burnunda Basın ve Medya tanıtım Müdürü Şahabettin Akkuş, basın mensuplarıyla daha yakından ilgilenmek, Tuşba Belediyesi ile Basın Mensupları arasından iyi bir köprü görevini kurabilmek anlamında çaba göstereceğini belirterek, Basın mensuplarının karşılaştığı sorun ve sıkıntıları çok iyi bildiğini söyledi. Göreve başlar başlamaz bazı iyileştirmeler yapan Akkuş, bundan böyle her Perşembe günleri sabah saat 09 ile 10 arası Basın ve Başkan buluşması olarak takvime işlendiğini belirtti. Akkuş, yapılan ziyaretten dolayı ABB Van şube Başkanına ve heyetine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Yönetim Kurulu üyesi ve Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, işi bilen basın mensuplarını çok iyi tanıyan birilerinin Basın ve Medya Tanıtım Müdürü olarak göreve başlaması son derece isabetli bir karar olduğunu açıkladı. Akkuş'a, hayırlı olsun dileklerinde bulunan Yazlık, bir kurumun tanıtımı ve yaptığı icraatları kamuoyuna duyurması konusunda, basın mensuplarına büyük görev düştüğünü belirterek, işi bilen insanların işin başında bulunması, kurumun başarıya ulaşmasında büyük bir etken olduğunu açıkladı.